Meray Kartal

1978 yılında Aydın’da doğdum,ilkokula yürüyerek gidilebilen yıllardı. Bir gün  yolumun üstünde karşıma çıkan bale kursuna gitmek istemem en büyük hayalim ve şansım oldu.  İlkokulu bitirdikten sonra Konservatuvar sınavlarına girdim ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünü kazandım. Böylece hayatımın Ankara macerası başladı. 10 yıllık konservatuvar eğitimimi bir yıl sınıf atlayarak 9 yılda tamamladım.Bu arada ilk sene piyano bölümüne geçmem için çok ısrar eden piyano öğretmenime ben balerin olmak istiyorum dediğimi hala çok net hatırlarım.

1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesinin açılmasıyla, Antalya’ya geldim ve profesyonel bale hayatıma başladım.Mesleğimi çok severek yapıyorum. Balerin, bale öğretmeni, repetitör, koreograf olarak bale sanatının çeşitli alanlarında çalışmalarıma aktif olarak devam ediyorum. Daha 8 yaşında ne yapmak istediğine karar verip, hayalimi gerçeğe dönüştürerek sevdiğim işi yapabiliyor olmak büyük şans. İnsanın hayatını kendi seçimleriyle yönlendirdiğine inanan ve gerçekten isterse yapabileceğini düşünen bir yapıya sahibim.

Her zaman kendini geliştirmeye ve eğitmeye çalışan yapım sayesinde hiçbir zaman “ben oldum” demedim, hep araştırdım ve merak ettim.Bu karakterim beni yavaş yavaş yogaya yöneltti, önce kendime kitaplar aldım okudum, videolar izledim derken Esra Taner (aynı zamanda iş arkadaşım  ve meslektaşım )bize ders vermeye başladı ve derslerin bana çok iyi gelmeye başladığını hissedince biraz daha araştırdım, enerjilerle ilgilenmeye başladım, kamplara katıldım derken Fly Yogayı keşfettim.Yogayla tanışmam yeni gibi görünüyor olsa da, mesleğimden dolayı bedenimle olan çalışmam ve tanışmam yıllar öncesine dayanıyor.  Beden farkındalığını herkesin yaşamasının çok önemli olduğuna inancım sonsuz ve amacım bu yolda olan insanlara elimden geldiği kadar yardımcı olabilmek…

Ne kadar şanslıyım ki Zeynep Kemaloğlu ile yollarımız kesişti ve onun ilk eğitmenlik programının ilk mezunlarından biri oldum(Bu arada yıllar önce bizim yolumuz zaten kesişmiş ama roller başkaymış,ben onun bale öğretmeni iken şimdi o benim Fly yoga eğitmenim olmuş)
Şu an ZK Studio’da Fly Yoga dersleri veriyorum.Çeşitli workshop ve eğitimlere katılmaya ve kendimi geliştirmeye devam ederken, evli ve 2 çocuk annesi olmayı da başarmanın gururu içinde olduğumu belirtmek isterim.

Bu gönderiyi paylaş