Hatha Yoga

Temel Seviye

Bu derslerde temel odak noktamız kişinin fiziksel, zihinsel ve bedensel enerji alanlarını tanıması ve dengelemesidir. Derslerimizde temel seviyede asanalar (pozlar), nefes egzersizleri ve meditasyon çalışmaları pratik edilir. Denge duruşları, hizalanmalar, güç ve esneklik üzerine kişi bedenini tanır, yoga terimleri ve felsefesiyle tanışır.Kimler katılabilir?

Temel Seviye derslerimiz yogaya yeni başlayanlara uygun olup pratiğini sağlam temellere dayandırmak isteyen herkese ve her seviyeye açıktır.İster yogaya yeni başlamış olun, ister ileri seviye derslere katılıyor olun, bu dersler herkesin* katılımına uygundur.
*6 ay içinde bir operasyon geçirmemiş kişiler içindir. Herhangi bir sağlık sorunuzda lütfen doktorunuza danışınız.

Orta Seviye

Orta seviyede dersler tam bir akış halinde gerçekleşir; bu da Hatha yoganın spesifik bir tarzı olan, nefes ritmiyle beden ritminin uyumlandığı ve hiza prensiplerinin uygulandığı Vinyasa’dır. Öğrenci bu derste daha fazla güç ve esneklik gerektiren asanaları pratik eder. Baş üzeri ve kol dengeleri, sıçramalar bu derslerimizde yoğunluk kazanır. Dersler ve nefes çalışması ve meditasyon ile sonlanır.Kimler katılabilir?

Kişinin bedensel yeterlilik ve spor geçmişine bağlı değişkenlik göstermekle birlikte en az 3 aylık yoga pratiği geçmişi gerektirmektedir.

İleri Seviye

Bu derslerde ileri seviye güç, denge ve esneklik gerektiren pozlar pratik edilir. Sıçramalar, el & kol dengeleri, baş üstü duruşlar, derin geriye bükülmeler ve bu pozların arasındaki dinamik geçişler derslerin ana temasını oluşturur. Daha derin nefes ve enerji çalışmaları ile partnerli çalışmalar, kişinin hem fiziksel hem duygusal sınırlarıyla yüzleşmesine, hem de sınırlarını her anlamda zorlamasına alan açar.Kimler katılabilir?

Kişi ancak temel pozlarda rahatlık sağladığı takdirde bu derste etkin olabilir. Kişinin bedensel yeterlilik ve spor geçmişine bağlı olarak katilim olanağı değişkenlik göstermekle birlikte en az 6 aylık yoga pratiği geçmişi gerekmektedir.

zk studio uzmanları​

Zeynep Kemaloğlu
Neden Yoga?
Bana hem her şey hem de hiçbir şey olma alanını yarattığı için yoga.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Gözlemci, Yoğun, Dönüştürücü.
Ayşe Yalın Baz
Neden Yoga?
Hayatımın tümüne hitap ediyor.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Detay, Beden Farkındalığı, İçgörü.
Halil Kaynak
Neden Yoga?
Beni özüme yaklaştırdığı için ve gerçek beni ortaya çıkardığı için yoga.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Güç, Denge, Esneklik
Ayşegül İnce
Neden Yoga?
Benim için yoga sistematik bir yol ve hatta yolun ta kendisi.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Esneklik, güç ve nefes.
Ebru Dişiaçık
Neden Yoga?
Kişinin ihtiyacı olan gerek fiziksel, gerek zihinsel gerekse ruhsal şifayı bulmasını sağlayan en şefkatli yolculuk olduğu için Yoga..

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Kendini keşif yolculuğu.
Ayça Erdoğan Besne
Neden Yoga?
Beden ile zihin arasındaki bağlantıyı kavramaya, anlamaya ve bunun neticesinde çevrenizdeki canlı/cansız tüm varlıkları da içine alarak daha büyük bir bağlantı kurmaya yardımcı olduğu için.
Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Kendinle buluşma anları.
Selda Ataman
Neden Yoga?
Paylaşmak, aktarmak, hatırlatmak üzere güçlü bir niyetim vardı daima. Bir davet oldu yoga. Ruh, zihin ve beden birliği, yaşamdaki her can ve oluş ile bütünlüğümüzü anlatan kalpten bir davet.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Kalpten. Sevgiden. Bilgiden
Meray Kartal
Neden Yoga?
Bedenime ve ruhuma iyi geldiğini keşfettiğim için yoga.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Aktif, Yumuşak, Eğlenceli.