Hatha Yoga

Temel Seviye

Bu derslerde temel odak noktamız kişinin fiziksel, zihinsel ve bedensel enerji alanlarını tanıması ve dengelemesidir. Derslerimizde temel seviyede asanalar (pozlar), nefes egzersizleri ve meditasyon çalışmaları pratik edilir. Denge duruşları, hizalanmalar, güç ve esneklik üzerine kişi bedenini tanır, yoga terimleri ve felsefesiyle tanışır.Kimler katılabilir?

Temel Seviye derslerimiz yogaya yeni başlayanlara uygun olup pratiğini sağlam temellere dayandırmak isteyen herkese ve her seviyeye açıktır.İster yogaya yeni başlamış olun, ister ileri seviye derslere katılıyor olun, bu dersler herkesin* katılımına uygundur.
*6 ay içinde bir operasyon geçirmemiş kişiler içindir. Herhangi bir sağlık sorunuzda lütfen doktorunuza danışınız.

Orta Seviye

Orta seviyede dersler tam bir akış halinde gerçekleşir; bu da Hatha yoganın spesifik bir tarzı olan, nefes ritmiyle beden ritminin uyumlandığı ve hiza prensiplerinin uygulandığı Vinyasa’dır. Öğrenci bu derste daha fazla güç ve esneklik gerektiren asanaları pratik eder. Baş üzeri ve kol dengeleri, sıçramalar bu derslerimizde yoğunluk kazanır. Dersler ve nefes çalışması ve meditasyon ile sonlanır.Kimler katılabilir?

Kişinin bedensel yeterlilik ve spor geçmişine bağlı değişkenlik göstermekle birlikte en az 3 aylık yoga pratiği geçmişi gerektirmektedir.

İleri Seviye

Bu derslerde ileri seviye güç, denge ve esneklik gerektiren pozlar pratik edilir. Sıçramalar, el & kol dengeleri, baş üstü duruşlar, derin geriye bükülmeler ve bu pozların arasındaki dinamik geçişler derslerin ana temasını oluşturur. Daha derin nefes ve enerji çalışmaları ile partnerli çalışmalar, kişinin hem fiziksel hem duygusal sınırlarıyla yüzleşmesine, hem de sınırlarını her anlamda zorlamasına alan açar.Kimler katılabilir?

Kişi ancak temel pozlarda rahatlık sağladığı takdirde bu derste etkin olabilir. Kişinin bedensel yeterlilik ve spor geçmişine bağlı olarak katilim olanağı değişkenlik göstermekle birlikte en az 6 aylık yoga pratiği geçmişi gerekmektedir.