#allvibesaccepted

Biz kimiz?

18 Aralık 2017’de ilk dersimizi gerçekleştirdiğimizden beri ZK Studio olarak “Kişinin kendini keşif sürecinin sonu olmadığı” anlayışıyla bedenini, zihnini ve nefesini keşfetmek isteyen herkese kapılarımızı sonuna kadar açıyoruz. Hayatın karmaşasından, koşturmacasından, hedeflerinden, başarı zorunluluklarından, toplumsal baskılardan tamamen uzaklaşıp kişinin kendisine alan açmasını sağlamak, yogayı her yaştan, her meslek grubundan insana ulaştırmak ve yogaseverler olarak kocaman bir aile olduğumuz sıcacık bir ortam yaratmak temel amacımız.

Ders programımızın yanı sıra sık sık ülke ve şehir dışından alanında uzman hocaları stüdyomuza davet ederek çeşitli workshoplar, atölyeler ve söyleşiler ile de yogaseverlerin Antalya’daki buluşma noktası haline gelmeye başladık.  Şehrin merkezindeki sessiz ve sakin bir muhitte bulunan alanımız, yalın ve dikkat dağıtmayan minimalist ve ferah mekânımız öğrencilerimizin pratik deneyiminden üst düzey verim almalarını olanaklı kılıyor.

Burada her türlü duyguyu tadıyoruz. Yeri geliyor huzur doluyoruz, yeri geliyor bir asanadan (bedensel pozdan) korkuyoruz, yeri geliyor zorlanıyoruz veya bir sinir çıkıyor içimizden… Gerçek ne varsa, o günkü ruh halimiz, duygu durumumuz neyse yoga aracılığıyla bu duygularla yüzleşiyor ve öğreniyoruz! Her gecen gün hem fiziksel hem duygusal alanda her halimizi biraz daha görmeyi, bu hallerimizin hepsini olduğu gibi kabul edebilmeyi araştırıyoruz.

Hem grup, hem kapalı grup hem de bireysel seans seçeneklerimiz ile her gün “yoga adına daha ne yapabiliriz, öğrencilerimize bu yolculukta nasıl daha iyi rehberlik edebiliriz?” sorularını soruyor; sonu olmayan gelişime inanıyoruz. Bu doğrultuda 2019’dan beri fly yoga, hatha yoga ve hamile yogası üzerine geliştirdiğimiz uzmanlık programlarımızla alanına her açıdan hakim, yoga eğitmenleri yetiştirmekteyiz. Grup dersleri programımızı, ders içeriklerini, etkinlikleri web sitemizden veya Instagram hesabımızdan (@zk._.studio) takip edebilir, artık kendinize zaman ayırmayı ertelememek, aklınıza takılanları konuşmak ve hocalarımızla tanışmak için stüdyomuzu ziyaret edebilirsiniz. 

zk studio uzmanları

Zeynep Kemaloğlu
Neden Yoga?
Bana hem her şey hem de hiçbir şey olma alanını yarattığı için yoga.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Gözlemci, Yoğun, Dönüştürücü.
Ayşe Yalın Baz
Neden Yoga?
Hayatımın tümüne hitap ediyor.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Detay, Beden Farkındalığı, İçgörü.
Halil Kaynak
Neden Yoga?
Beni özüme yaklaştırdığı için ve gerçek beni ortaya çıkardığı için yoga.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Güç, Denge, Esneklik
Ayşegül İnce
Neden Yoga?
Benim için yoga sistematik bir yol ve hatta yolun ta kendisi.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Esneklik, güç ve nefes.
Ebru Dişiaçık
Neden Yoga?
Kişinin ihtiyacı olan gerek fiziksel, gerek zihinsel gerekse ruhsal şifayı bulmasını sağlayan en şefkatli yolculuk olduğu için Yoga..

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Kendini keşif yolculuğu.
Ayça Erdoğan Besne
Neden Yoga?
Beden ile zihin arasındaki bağlantıyı kavramaya, anlamaya ve bunun neticesinde çevrenizdeki canlı/cansız tüm varlıkları da içine alarak daha büyük bir bağlantı kurmaya yardımcı olduğu için.
Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Kendinle buluşma anları.
Selda Ataman
Neden Yoga?
Paylaşmak, aktarmak, hatırlatmak üzere güçlü bir niyetim vardı daima. Bir davet oldu yoga. Ruh, zihin ve beden birliği, yaşamdaki her can ve oluş ile bütünlüğümüzü anlatan kalpten bir davet.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Kalpten. Sevgiden. Bilgiden
Meray Kartal
Neden Yoga?
Bedenime ve ruhuma iyi geldiğini keşfettiğim için yoga.

Derslerini 3 kelimeyle anlatsan?
Aktif, Yumuşak, Eğlenceli.