Ayşe Yalın Baz

23 Ocak 1972’de Afyon/Sandıklı’da 2 abla ve 2 abiye sahip olarak doğdum.İlk ve orta öğretimimi Sandıklı’da bitirdim.Girdiğim Devlet Parasız Yatılı Okulları sınavında Afyon Sağlık Meslek Lisesi Ebelik bölümünü kazanıp 1990 yılında mezun oldum.Bilgöl’de iki yıllık mecburi hizmet verdikten sonra Ankara Üniversitesi Ebelik bölümünü kazanıp hem mesleğimi hem de üniversite öğrencilik hayatımı sürdürdüm.Görev yaptığım bir çok alanda ( doğumhane, ameliyathane ve akreditasyon cerrahi ve ortopedi servis hemşireliği, kalite kontrol bölümü, kan bankası hemşireliği, psikiyatri hemşireliği) gerek anne ve bebeğin buluşma anları, gerek hastalarımın şifa bularak ayrılmaları beni en çok heyecanlandıran anlardı. 

2001 yılında eşimle tanıştım ve 2004 yılında zorlu bir hamilelik süreci sonrası üçüz ( Senay, Zeynep ve Ali Erdem ) bebeklerime kavuştum. 2009 yılında ailemle Antalya’ya taşınma kararıyla mesleğimin son yıllarını Antalya’da devam ettirdim. 

Sağlık sorunlarım nedeniyle tesadüfen yogayla tanışma fırsatı yakaladım.İlk üç ayda bedenimde ve ruhumdaki değişimler inanılmazdı, laboratuvar kan sonuçlarımın iyileşmesinden bahsetmiyorum bile.Tesadüfler silsilesiyle kendimi Neval Aras 200 saatlik eğitmenlik eğitiminde buldum ve bu karşıma çıkan en güzel tesadüflerden biriydi.Ve artık yoganın sadece asanalardan, nefesten, meditasyondan ibaret olmadığını biliyor ve daha çok öğrenme isteğiyle meditasyon eğitimine devam ettim.Kendi pratiğimde ve içselliğimde derinleşmek için çıktığım yolda başkalarının da hayatlarına dokunur buldum kendimi.Almak-vermek dengesi inanılmazdı. 

Mesleğimde bağdaştırdığım ve kendi deneyimlerimden de yola çıkarak Başkent Üniversitesi Doula-Hamile Yogası eğitimlerini tamamladım. Nur Sakallı ve Ayça Yılmaz hocalarımdan aldığım Hamile Yogası eğitimiyle hamileliğin ne kadar özel ve mucizevi olduğuna bir kez daha şahit oldum. 

Öğrencilerimle derste kullanmak üzere ZK Studio Zeynep Kemaloğlu’ndan 50saatlik Fly Yoga eğitmenliği aldım.Halen Neval Aras 150 saatlik ileri seviye eğitimine Dr. Murat Kemaloğlu ile Yoga Eğitmenleri için Psikoterapi ve Uygulama Entegrasyon eğitimine devam ediyorum. 

Zk Studio bünyesinde Hatha Yoga ve Hamile Yogası eğitimleri vermeye devam ederken öğrenci olarak da derslere girmeye devam etmekteyim. Ve artık aldığım eğitimlerle yıllarca bende oluşan bilgi ve deneyimlerim ışığında ZK Studio bünyesinde Hatha Yoga ve Hamile Yogası eğitmenliği yaparken öğrencilerimle öğrenciliğimi sürdürmek muhteşem bir his.

Bu gönderiyi paylaş