Access Bars


Daha iyiyi isterken düşünür, planlar, isteriz. Daha iyiyi deneyimlemek için işe yarayan ne? Esas olarak soru sormak. Yaşamda sorulması gereken yegane soru şu olmalı; “Daha iyisi nasıl mümkün?” Bu aklıma yatan yaklaşımın ve Access Consciousness kurucusu Gary Douglas der ki “Hayatınızda her şeyi değiştirecek iki şey vardır…
Access Bars ve seçim.”
1990’dan geri dünyada uygulanmakta olan Access Bars başımızda bulunan 32 akupunktur noktasına temas edilerek iyileştirici etkisi sağlanan bir yöntemdir.
Yaşamımızda anlam yüklediğimiz her duygu, düşünce, his, inanç, karar beynimizde depolanır ve elektrik yükü oluşturur. Oluşan elektrik yükü başımızda bulunan “bar” dediğimiz 32 adet enerji noktasında birikir. Bu 32 noktada manyetik alan oluşur. Bu oluşmuş manyetik alan, Bars çalışması ile serbest bırakılır. Bu noktalara hafifçe dokunulur, barlar aktive edilir. Böylece birikim serbest kalır. Tıpkı fazla datadan yavaşlayan, kapanan bilgisayarın format atılarak, gereksiz datadan temizlenmesi gibi. Böylece yeni data için yer açılır ve daha hızlı, daha akıcı işlev görür. Eski düşünce kalıplarımız da zihnimiz ve bilinçaltımızdan temizlenebilir. Bedeninizdeki ve bakış açınızdaki kısıtlamaların çözümü gelişir. Nasıl mümkün sorusunu yöneltmek, yaşama olumlu hizmet etmeyen düşünce şeklini değiştirmek yaşamı dönüştürür. Beyin sadece çok söylediğinizi gerçekleştirir ve yaratır. Çok söylediğin hakkında bilinçli olman için dahi Access seansı etkili bir deneyimdir.

2015 yılında doğum günümde bir hediye olarak tanıştığım Access Bars’ın uluslararası uygulayıcı eğitimini Mayıs 2015’te aldım. Tamamen nötr, olumlu olumsuz önyargım olmaksızın aldığım seans ile zihinsel ve fiziksel yaşamımdaki harika etkileri daha çok insana aktarmak istedim. Okudukça gördüm ki felsefesi inandıklarımla paralel; istemek değil oluş halinde olmak. Daima soru yöneltmek. Nasıl daha kolayı mümkün? Sorusunun yanıtının geldiğini deneyimledikçe, günlük her konuşmam, düşüncem, olmasını arzu ettiğim yönde şekillendi. Hepimizin arzusu yaşamımızda daha fazla sevgi, şifa, bolluk. Hepimizin elinde bir enerji var, 2005’ten bu yana reiki gibi çeşitli yöntem ve bilgilerle aktive ederek deneyimliyor ve aktarıyorum. 10 yıl sonrasında frekansıma giren Access Bars özel bir deneyim.
Bu gibi çalışmalarda el aldığınız, temas ettiğiniz kimsenin de yapısı, yaşam dinamikleri önemli olduğuna inanıyorum. Kişi bir yolda ilerlerken hayatına niyeti karşılığında girmiş, yaşam haliyle uyumlu ise bu etkinin akarak geçtiğine inanıyorum. Değilse kişi ile yöntemin frekans uyumsuzluğu da blokajdır. Daima sezginize güvenin, yöntemler, bilgiler ne kadar olumlu olsa da, aktaranın yaşamı algı ve yaşayışına da dikkat verin. Niyet daima yaşam deneyimiyle açığa çıkar.

Access Bars, bu güne kadar tüm dünyada binlerce insana; uyku, sağlık, kilo, para, cinsellik, ilişkiler, endişe, stres ve daha bir çok konuda hayatlarını istedikleri yönde değiştirmelerine yardım etti.
En kötü olasılıkla, seansı hayatınızdaki en iyi masajı almış olduğunuz duygusuyla tamamlayacaksınız.
En iyi olasılıkla, hayatınız büyük bir kolaylıkla olduğundan daha rahat ( zihnen ve fiziken) bir hayata dönüşecek.

Access Bars’ın sağlayacakları:
*Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder.
*Günlük yaşamın getirdiği stresi azaltır.
* Yaşamın üzüntülerini en aza indirir.
* Aşırı kızgınlık ve öfke eğilimlerini azaltır.
* Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular tarafından vücudunuzda oluşturulmuş blokajları çözer.
* Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar.
* Depresyonu ortadan kaldırarak neşeyi yaşamınıza geri döndürür.
* Korkularınızın, fobilerinizin, endişelerinizin giderilmesini sağlar.
* Enerjiyi arttırırken yıpranmayı azaltır.
* Bedenin yaşlanma hızını azaltır.
* Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar.
* Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını susturur.
* Huzur, güven ve iyi hal duyguları yaratır.
* Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar.
* Hamilelikte kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.
* Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişelerin giderilmesini temin eder.
* Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratmanızı sağlar. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır.
* Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar.
* Kendiniz için şu an kullandığınız enerjiden, daha fazlasını kullanmanızı sağlar.
* Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu gibi öğrenmeyi güçleştiren durumların aşılmasında yardımcı olur.
* Artan odaklanma, mantık yürütme, problem çözme, hayattan daha fazla keyif alma, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişim sağlanır.

Özellikle yaşanan bir travmadan sonra bars almakta fayda vardır. Yaşamınızın ne kadar daha kolay olmasını isterdiniz? Bir sıkıntı hissetmeniz de gerekmiyor, hayatınız da gerçekten değiştirmek istediğiniz neler var? Daha fazla neşe, kolaylık ve ihtişam için daha iyisi nasıl mümkün?

Bunları sorarken, eşzamanlı temas edilen 32 nokta ile tüm yaşam dinamiklerini birlikte ele alabiliriz.
Selda Ataman

Bu gönderiyi paylaş