Çağıl Sena

1995 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Anasınıfı ve ilkokul dönemi boyunca 5 yıl bale eğitimi aldım. Sahne sanatları, tiyatro eğitimi ile devam ettim. Bir çok gösteri ve oyunda rol aldım. Buz pateni ve normal paten hobilerim arasındaydı. Lise ile beraber ilgi alanıma gitar çalmakta dahil oldu ve bu dönem de verdiğim resitaller gerçekleşti.

Ardından, üniversitede hemşirelik bölümünü kazanıp iyi bir ortalama ve Onur belgesiyle mezun oldum. İstanbul’da A plus kurumsal bir hastende hemşirelik görevimi sürdürdüm. Mesleğim boyunca çalıştığım kurumlardan ve hastalarımdan bir çok yazılı teşekkür aldım. Hastalarıma şifa olmak, onları anlamak ve her zaman yanlarında olmak benim için büyük maneviyatı olan bir süreçti.

Ve bir yıl kadar Isparta’da yaşadım. Artık tekrar kendim için bir şey yapmalıydım. Sanata duyduğum ilgi ile keman çalmayı öğrendim ve yine verdiğim resitaller gerçekleşti. Profesyonel olarak snowboard ile ilgilenmeye başladım. Wakeboard ve skate üzerinde de deneyim kazandım. Yoga ile tanışma zamanı gelmişti artık.. Hafta da bir olarak başladığım yoganın bana ne kadar iyi geldiğini gördüm ve bende ki değişimlerin gözlemcisi oldum. Böylelikle giderek hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu yoga.

Antalya’ya taşındım ve mesleğimden ayrıldım. Artık sadece yoga öğrencisiydim ve giderek yoga ile kendimi buluyordum, kendimle tamamlanıyordum. Kalıplarımı, sınırlarımı, yapabileceklerimi yoga ile yeniden keşfediyordum. Yogada hep daha fazlasını merak ederek bu konuda ustalık kazanmak istedim. Ve Çetin Çetintaş’tan 280 saat temel eğitmenlik (hatha yoga, hamile ve çocuk yogası) eğitimini başarıyla tamamladım. Workshop ve yoga inzivalarına gittim. Hep aldığım bilginin üzerine ekleyerek ilerledim. Eylülde gerçekleştirilecek Asanalarda Çakralar-I eğitimine katılacağım.

Yoga benim için kalıpların ötesine çıkmak ve hayatta ki deneyimlerin içinden farkındalıkla geçmek demektir. Yoga yolun ta kendisi, yolda olma halidir. Bende bu yolu öğrencilerimle özel ve grup dersleri şeklinde paylaşıyorum.

 

Bu gönderiyi paylaş